Nowy i unikalny system pomiaru średnicy w głowicach Log Max jest w stanie zmierzyć średnicę w czterech punktach, zamiast dwóch.  

Czteropunktowy pomiar średnicyTaki system zapewnia to bardziej wiarygodne pomiary,w szczególności w lasach z owalnymi drzewami. Czteropunktowy pomiar średnicy można domontować do głowic już dostarczonych. Dostępny jako opcja w nowych głowicach Log Max 5000, 6000 i 7000.  

Zaletą nowego systemu pomiarowego średnicy są dwa czujniki umieszczone w ramionach rolki podającej oraz dolnym nożu z punktem zerowy w ramie, które poprzez ciągłe wysyłanie sygnałów do układu sterowania w celu określenia średnicy. Sygnały wysyłane są co 10 cm, co umożliwia szybkie i dokładne obliczenia. Dzięki niezawodnym komponentom i urządzeniom oraz dokładnemu testowaniu produktów firma Log Max zapewnia długą żywotność.  

Czteropunktowy pomiarowy średnicy zapewnia:

  • Dokładniejszy pomiar masy
  • Lepsze okrzesywanie
  • Niezawodność i wydajność

Aktywna Kontrola Tarcia

Log Max Aktywna Kontrola TrakcjiPływający górny nóż wyposażony jest w system  Aktywnej Kontroli Tarcia -  aktywnie kontroluje i reguluje siłę tarcia między kłodą a ramą głowicy. Nie ma potrzeby dokonywania ustawień aby dostosowując urządzenie do warunków pracy, od teraz wszystko jest ustawione automatycznie. Niski współczynnik tarcia jest bardzo pożądany, gdyż prowadzi do obniżenia zużycia paliwa dzięki mniejszej energii. emisję. Wyjątkiem są silnie rozgałęzione drzewa z gałęziamy małej średnicy gdzie na końcu sztuki większe tarcie zapewnia lepsze okrzesywanie.

Komputer maszyny steruje systemem Aktywnej Kontroli Tarcia i dzięki możliwości różnych ustawień zachowuje się optymalniw w zależności od gatunku i średnicy drzewa. Na przykład, podczas trzebieży sosny i brzozy okrzesywanie może zachowywać się zupełnie inaczej na podstawie gatunków drzew.

Główne zalety AKT:

  • niższe zużycie paliwa
  • zmiana ustawień z kabiny
  • lepsze jakość okrzesywania