Mobilny rębak bębnowy Bruks 805.2 ST to już piąta generacja najpopularniejszego mobilnego rębaka z bębnem o średnicy 800 mm montowanego na podwaziu przyczepy. Rębak zasilany jest wysokoprężnym silnikiem Scania o mocy 450KM, i może być instalowany na podwoziach samochodów, forwarderach lub przyczepach do traktorów. Idealnie nadaje się do zrębkowania gałęzi, pozostałości pozrębowych i drewna niskiej jakości.

 

 

Między rotorem a kominem zrębki są przyspieszane akceleratorem - małym wirnikiem napędzanym hydraulicznie, dzięki temu jest generowana minimalna ilość kurzu i pyłu podczas pracy maszyny, Dodatkowo na końcu komina jest zamontrowany deflektor, sterowany hydraulicznie przez operatora, aby precyzyjnie i bezpiecznie napełniać kontenery zrębką. "Agresywna" rolka podawcza ułatwia wprowadzanie "nieporęcznego" materiału np. pozostałości pozrębowych.

Przyczepa do zabudowy wspomnianego wyżej rębaka powinna mieć DMC 10-12 ton, zwykle żuraw zasilany jest pojazdu ciągnącego ale może być też zasilany z układu hydraulicznego rębaka.

Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami.

 

Średnica rotora 800 mm
Otwór wprowadzający (WxS)     720 x 850 mm
Prędkość rotora   950 obr/min
Ilość noży 2
Silnik rębaka Scania 331 kW
Waga  od 9 000 kg

 

 

 

 

 

 

{rokbox album=|myalbum|}images/stories/bruks/maszyny/805_2_st.jpg{/rokbox}