Od ponad siedmiu lat marka Valmet jest własnością japońskiego koncernu Komatsu Ltd, teraz nadszedł czas aby producent maszyn leśnych Komatsu Forest podjął następny krok. Maszyny leśne zmieniają swoją nazwę i logo z Valmet na Komatsu, ale ich charakterystyczny czerwony kolor pozostanie.

Jesteśmy dumni, że nasze maszyny leśne są teraz pełnoprawnymi członkami rodziny Komatsu i ostatecznym potwierdzeniem jest, że będą nazywane Komatsu

Toshio Miyake, prezes Komatsu Forest.


Czerwone maszyny leśne istnieją na rynku od prawie 50 lat. Pierwsze maszyny do pracy w lesie produkowanu już na początku 1960 roku, co było sygnałem do rozpoczęcia specjalizacji w rozwoju naszych maszyn leśnych. Teraz nadszedł czas na kolejny etap naszego rozwoju.

Jestem przekonany, że zmiana nazwy spowoduje, że Komatsu będzie wartość dodaną dla przedsiębiorstw leśnych, które będą korzystać z wielu zalet pracy z silna, wiarygodną firmą wyraźnie powiązaną z wielkim koncernem. mówi Toshio Miyake, prezes Komatsu ForestRównolegle do zmiany nazwy maszyn, firma prezentyje dwa nowe harwestery, Komatsu 931.1 i Komatsu 911.5, które mogą się pochwalić między innymi - zupełnie nowy silnikiem Stage 3B z optymalnym spalaniam, zmniejszoną emisją i znacznie niższym zużyciem paliwa - aż o 16 procent niższe w porównaniu do dzisiejszych silników Stage 3/Tier 3.

Komatsu Forest łączy oddanie dla lasu, zrozumienie warunków prazy zakładów leśnych z prawdziwą pasję do innowacji technicznych z japońską tradycją przemysłową i jej rozległym doświadczeniem w zakresie efektywnej pracy zapewniania jakości na wszystkich etapach.

Wiemy, co oznacza jakość, a my rozumiemy unikalne wymagania wobec zarówno terażniejszości i przyszłości. Jako specjaliści branży laśnej, słuchamy naszych klientów i od wielu lat, jesteśmy w stanie dostarczać wydajne maszyny. Zamierzamy ustanowić zupełnie nowy standard jakości na rynku. Nazywamy to "Forestry Quality" (leśna jakości).

Toshio Miyake, prezes Komatsu ForestFakty: Komatsu Forest

Komatsu Forest jest międzynarodową grupą z siedzibą i centrum technologiczne w Umeå, Szwecja. Komatsu Forest produkuje maszyny leśne Komatsu i jest jednym z największych na świecie producentów w tym sektorze. Komatsu Forest ma jakieś 1300 pracowników i jest reprezentowana na wszystkich rynkach, gdzie maszyny leśne są wykorzystywane. Firma posiada dwie jednostek wytwórcze, w Szwecji i w USA. Komatsu Forest ma klientów na całym świecie, obsługiwanych przez własne przedsiębiorstwo sprzedaży lub dealerów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Oceanii i Azji. Komatsu Forest AB jest własnością japońskiej firmy Komatsu Ltd.

Fakty: Komatsu Ltd

Komatsu Ltd jest drugim największym na świecie producentem maszyn dla budownictwa, górnictwa i leśnictwa. Firma ma roczne obroty w USA 20,4 miliardy dolarów i 40.000 pracowników. Produkcja odbywa się w 49 fabrykach zlokalizowanych na całym świecie.