Komatsu Comfort Ride

Punktem wyjścia do zaprojektowania i wdrożenia Komatsu Comfort Ride było zadbanie o środowisko pracy i zdrowie operatora. Jest to unikatowy w maszynach leśnych system amortyzowanego zawieszenia kabiny forwardera, który w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo i komfort pracy, a ma także znaczący wpływ na wydajność, co w dłuższej perspektywie podnosi wydajność i opłacalność procesu zrywki drewna.

Budowa Komatsu Comfort Ride

Komatsu Comfort Ride jest zbudowany na czterech siłownikach gazowych, jeden w każdym rogu kabiny. To rozwiązanie jest niezbędne dla uzyskania maksymalnego efektu tłumienia zawieszenia kabiny. Ale to nie wszystko. Kolejną zaletą Komatsu Comfort Ride są wyjątkowo długie siłowniki gazowe o skoku +/-10 cm. Taka długość siłowników pochłania wstrząsy i hamuje ruchy kabiny w doskonały sposób. Ponadto Komatsu Comfort Ride znacznie zmniejsza hałas.

 

 

 

 

Komatsu Comfort Ride

Szczególne korzyści i funkcje bezpieczeństwa

Integralną i ważną częścią Komatsu Comfort Ride jest Ride Height Control, w czasie jazy po pochyłościach maszyna może kompensować przechył ruchem kabiny, tak aby utrzymać jak największą stabilność. Komatsu Comfort Ride jest również wyjątkowy pod względem bezpieczeństwa i spełnia wszystkie wymagania normy ISO 13849. Przykładem jest zamek mechaniczny, który mocno blokuje kabinę podczas serwisu lub gdy urządzenie jest transportowane na przyczepie. Kolejnym zabezpieczeniem jest to, że zawieszenie kabiny wyłączy się automatycznie w momencie otwarcia drzwi.

Niezawodny i łatwy w obsłudze

Z Komatsu Comfort Ride masz zaawansowane zawieszenie kabiny, zachowując bardzo dobry dostęp do wszystkich komponentów pod kabiną. Kabina jest dokładnie przetestowane i sprawdzona w najtrudniejszych warunkach. Ważne jest to, że kabina może być używane w zwykły sposób, nawet gdy funkcja zawieszenia kabiny nie jest włączona. Komatsu Comfort Ride jest sterowany przez najnowocześniejszy system MaxiXplorer.

Kliknij i zobacz Komatsu Comfort Ride w akcji !