Komatsu Forest zaprezentowało kompletnie nowy harwester podczas Elmia Wood 2009. Valmet 931 to więcej niż nowy harwester - to klasa sam dla siebie ze wspaniałą elastycznością i unikalnymi adaptacjami aby spełnić wszystkie oczekiwania w ciężkich warunkach..

 

Valmet 931 dysponuje optymalną kombinacją siły i elastyczności. Jednym z ważnych argumentów jest nowe ramie, CRH22 które jest bardzo silne a sztywna konstrukcja umożliwia korzystanie z najnowszej głowicy 365 jak również 370.2 i 360.2 Kolejnym istotnym argumentem jest nowy silnik z czterema zaworami na jeden cylinder który nie dość, że ma więcej mocy to jest jeszcze bardziej ekonomiczny od swoich poprzedników. Ogromna siła uciągu i nowe Comfort Bogie zapewniają niesamowitą manewrowość i mobilność przede wszystkim na stromym terenie.
Valmet 931 ma nową i mocniejszą tylną oś ze zintegrowanymi przewodami hydraulicznymi. W całej maszynie są nowe złącza hydrauliczne w których zastosowano dodatkowe uszczelnienia aby zminimalizować ilość wycieków oleju i zwiększyć niezawodność. Największy wpływ na produktywność mają warunki pracy operatora a Valmet 931 zapewnia najlepszy komfort pracy. Obrotowa kabina z automatycznym poziomowaniem ma nowy bezpośredni napęd i dzięki temu jest najcichsza na rynku. Obrotowy fotel operatora, nowe i większe filtry powietrza gwarantują największy komfort pracy.